MikroKom e-Serbest Meslek Makbuzu (e-smm) UygulamasıGMS.NET e-Serbest Meslek Makbuzu Uygulaması, GMS.NET içerisine eklenen e-smm modülü ile GİB onaylı Mikrokom e-smm Portalı’ndan oluşmaktadır.

GMS.NET e-smm Modülünün temel işlevi, düzenlenen serbest meslek makbuzlarını imzalanmak üzere Mikrokom e-smm Portalı’na göndermek, Mikrokom e-smm Portalı’na girilmiş olan makbuzları indirmek ve muhasebeleştirmektir.

GMS.NET e-smm Modülü, GMS.NET İşletme Defteri lisansına sahip olan tüm kullanıcılarımız tarafından Serbest Meslek Defteri türü firmalarda ücretsiz olarak kullanılabilecektir.

GMS.NET e-smm modülü veya Mikrokom e-smm Portalı üzerinden yıllık 1200 adet makbuza kadar yapılacak gönderimler Mali Müşavir kullanıcılarımız için ücretsizdir. Bu adedin aşılması halinde geçerli kontör fiyatları % 50 indirimli olarak uygulanır.

Mali Müşavirlerin Serbest Meslek Defteri’ne tabi mükelleflerinin herhangi bir yazılım almasına gerek yoktur. Bu mükellefler, geçerli kontör fiyatları ile Mikrokom e-smm Portalı’nı kullanarak makbuzlarını düzenleyebilecektir.

Mali Müşavirlerin Serbest Meslek Defteri’ne tabi mükellefleri tarafından düzenlenen e-smm’ları, GMS.NET içerisindeki ilgili serbest meslek defteri firmasına indirilebilecek ve otomatik olarak gelir kaydı oluşturulabilecektir. Bunun yapılabilmesi için Serbest Meslek Defteri’ne tabi mükellefin Mikrokom e-smm Portal erişim bilgilerini (Kullanıcı Adı, Şifre gibi) Mali Müşavir ile paylaşması gereklidir.

e-Serbest Meslek Makbuzu ile ilgili tanıtım ve eğitim videoları için Mikrokom Youtube Kanalına göz atabilirsiniz.