Mikrokom Hakkında

1984 yılında şahıs firması olarak kurulan MikroKom Yazılım, 1992 yılında anonim şirket statüsüne geçerek MikroKom Bilgisayar Programları Yazılım Ticaret Anonim Şirketi unvanını almıştır.

MikroKom Yazılım’ın ticari stratejisi, kısa sürede çok geniş bir ürün yelpazesi oluşturmak yerine yazılım üretilen konuda en az o yazılımın kullanıcısı kadar uzmanlaşarak kolay kullanılır, fonksiyonel, hatasız çalışan ve teknik olarak güçlü bir desteğe sahip ürünler üretmek olmuştur. Kullanıcılarımızın ürünlerimize gösterdiği ilgi, güven ve sadakatin, yıllar önce belirlenen bu stratejinin doğruluğunun en açık kanıtı olduğu düşüncesindeyiz.

Firmamız, bu yıl itibariyle 10.000’e yakın müşteri ve 20.000 adetin üzerinde kurulmuş yazılım portföyüne sahiptir. Yaklaşık 300.000 cıvarında işletmenin muhasebe, demirbaş ve personel kayıtlarının firmamızın yazılımları ile tutulduğu tahmin edilmektedir.

Önümüzdeki yıllarda, Türkiye yazılım pazarının gelişmesine ve kullanıcılarımızdan gelen taleplere paralel olarak, daha geliştirilmiş ve çeşitlendirilmiş ürünlerle bugüne kadar bizi desteklemiş olan kullanıcılarımızın hizmetinde olacağımıza inanıyoruz.

H. Rıza İren

MikroKom Yazılım A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı